گیتار کلاسیک

گیتار کلاسیک

آشنایی با ساز گیتار

 این ساز یک ساز زهی است که آن را هم با انگشت ( فینگراستایل) و هم با زخمه یا پیک (پیک استایل) می‌نوازند. گیتار های معمول شش سیم دارد و این ساز علاوه بر داشتن قدمت تاریخی قابل توجه (چه از لحاظ ساختار آن و چه از لحاظ تکنیک‌های نوازندگی) توانسته‌است هم‌گام با تحولات موسیقی غرب پیشرفت چشمگیری داشته باشد؛ که در نتیجه گونه‌های متفاوتی از آن به وجود آمده و هم‌اکنون جایگاه ویژه‌ای در موسیقی جهان دارد.

نکاتی درباره نگهداری از گیتار

در وهله اول باید ساز شما در فضایی با درجه دمایی مناسب باشد. دمای محیط برای نگه‌داری این ساز بین ۱۸ تا ۲۴ درجه سانتی‌گراد است. همچنین فراموش نکنید که هیچ‌گاه نباید سازتان را در کنار وسایل گرمایشی و سرمایشی و یا مکان‌های مرطوب قرار دهید.

به جز قرار دادن سازتان در درجه حرارتی مناسب، باید آن را به طور مرتبط تمیز نگه دارید و اجازه ندهید گرد وغبار محیط به سازتان آسیب وارد کند. این گردغبار ممکن است به بدنه و یا سیم گیتار شما بچسبند و در بلندمت فرسودگی و زنگ‌زدگی را برای بدنه و سیم‌های گیتار شما به همراه بیاورند. بهترین وسیله برای از بین بردن آلودگی و تمیز کردن سیم‌ها و بدنه گیتار استفاده از پارچه نخی نرم و خشک است.

اجزای ساز گیتار

گونه‌های مختلف این ساز ممکن است شامل اجزای متفاوتی باشند، یا شکل اجزاء یا جنس آن‌ها با هم فرق داشته باشند. اما نهایتاً اجزای موجود در همهٔ انواع آنها به شرح زیر است:

1.سر دسته    2.خرک     3.هد    4.فرت     5.پیچی که برای تنظیم انحنای دسته به کار میرود   6.دسته   7.پاشنه    8. بدنه   9.پیکاپ   10.قسمت های مربوط به مدار الکتریکی تنظیمات ولوم     11.خرک پایینی    12.صفحه پیک گارد    13.صفحه پشتی    14.صفحه جلویی  15.قسمت جانبی

گیتار

راهنمای خرید گیتار

باید با دقت ساز را بررسی کنید تا سالم باشد تمامی بخش های کاسه و دسته ساز را بررسی کنید تا جایی ترک و خراش نداشته باشد. تمامی فرت های گیتار را بررسی کنید و روی همه سیم ها در همه فرت ها صدای ساز را گوش کنید که صدای وزوز و یا صدای نا کوک ندهد.

صدا باید کاملا واضح باشد. برای گیتار های آکوستیک و کلاسیک باید دقت کنید که ساز در محیط های مرطوب و یا محیط خیلی خشک و یا خیلی گرم نگه داری نشده باشد.

گیتاری که در محیط مرطوب نگهداری شده ممکن است شکل بدنه اش به هم بریزد یا بخشی از چوب آن برآمده شده باشد. اگر ساز در محیط خیلی خشک و یا گرم نهداری شو نیز ممکن است دچا ترک و یا شکستگی شود. بهترین دما نگهداری ساز گیتار یک محیط با دمای معمولی نه زیاد و نه زیاد سرد است و جایی که در معرض رطوبت قرار نگیردس

نمونه ویدئو آثار صوتی وتصویری از گیتار

آگهی های مرتبط با گیتار

Arya ak30 ce
2
منقضی شد !

Arya ak30 ce

قیمت : 5,500,000 تومان
2 هفته قبل / تهران ، ورامین

Arya ak30 ce پیکاپ خور؛کات اوی

گیتار کلاسیک کوئینکا مدل 45
4
منقضی شد !

گیتار کلاسیک کوئینکا مدل 45

قیمت : 10,500,000 تومان
2 هفته قبل / تهران ، تهران

ساز سالم ( تکنیکالی) صدای درخشان و قوی رنگ پشت کاسه ی ساز کمی پریده است داخل تصاویر مشخص است قیمت آک بالای ۲۰ میلیون […]

گیتار 3/4 آریا
1
منقضی شد !

گیتار 3/4 آریا

قیمت : 900,000 تومان
3 هفته قبل / تهران ، تهران

گیتار ۳/۴ آریا

گیتار ایرانی
2
منقضی شد !

گیتار ایرانی

قیمت : 500,000 تومان
4 هفته قبل / تهران ، تهران

گیتار ایرانی سیم دوم گیتار از بالا قطع شده است.

فرناندز مدل fg130
2

فرناندز مدل fg130

قیمت : 8,500,000 تومان
2 ماه قبل / تهران ، تهران

گیتار بسیار کمیاب و حرفه‌ای و اصل گیتار اسپانیایی دست ساز فرناندز مدل fg130 به همراه هارد کیس گیتار اصلا استفاده نشده و هدیه بوده […]