گیتار کلاسیک

گیتار کلاسیک

آشنایی با ساز گیتار

 این ساز یک ساز زهی است که آن را هم با انگشت ( فینگراستایل) و هم با زخمه یا پیک (پیک استایل) می‌نوازند. گیتار های معمول شش سیم دارد و این ساز علاوه بر داشتن قدمت تاریخی قابل توجه (چه از لحاظ ساختار آن و چه از لحاظ تکنیک‌های نوازندگی) توانسته‌است هم‌گام با تحولات موسیقی غرب پیشرفت چشمگیری داشته باشد؛ که در نتیجه گونه‌های متفاوتی از آن به وجود آمده و هم‌اکنون جایگاه ویژه‌ای در موسیقی جهان دارد.

نکاتی درباره نگهداری از گیتار

در وهله اول باید ساز شما در فضایی با درجه دمایی مناسب باشد. دمای محیط برای نگه‌داری این ساز بین ۱۸ تا ۲۴ درجه سانتی‌گراد است. همچنین فراموش نکنید که هیچ‌گاه نباید سازتان را در کنار وسایل گرمایشی و سرمایشی و یا مکان‌های مرطوب قرار دهید.

به جز قرار دادن سازتان در درجه حرارتی مناسب، باید آن را به طور مرتبط تمیز نگه دارید و اجازه ندهید گرد وغبار محیط به سازتان آسیب وارد کند. این گردغبار ممکن است به بدنه و یا سیم گیتار شما بچسبند و در بلندمت فرسودگی و زنگ‌زدگی را برای بدنه و سیم‌های گیتار شما به همراه بیاورند. بهترین وسیله برای از بین بردن آلودگی و تمیز کردن سیم‌ها و بدنه گیتار استفاده از پارچه نخی نرم و خشک است.

اجزای ساز گیتار

گونه‌های مختلف این ساز ممکن است شامل اجزای متفاوتی باشند، یا شکل اجزاء یا جنس آن‌ها با هم فرق داشته باشند. اما نهایتاً اجزای موجود در همهٔ انواع آنها به شرح زیر است:

1.سر دسته    2.خرک     3.هد    4.فرت     5.پیچی که برای تنظیم انحنای دسته به کار میرود   6.دسته   7.پاشنه    8. بدنه   9.پیکاپ   10.قسمت های مربوط به مدار الکتریکی تنظیمات ولوم     11.خرک پایینی    12.صفحه پیک گارد    13.صفحه پشتی    14.صفحه جلویی  15.قسمت جانبی

گیتار

راهنمای خرید گیتار

باید با دقت ساز را بررسی کنید تا سالم باشد تمامی بخش های کاسه و دسته ساز را بررسی کنید تا جایی ترک و خراش نداشته باشد. تمامی فرت های گیتار را بررسی کنید و روی همه سیم ها در همه فرت ها صدای ساز را گوش کنید که صدای وزوز و یا صدای نا کوک ندهد.

صدا باید کاملا واضح باشد. برای گیتار های آکوستیک و کلاسیک باید دقت کنید که ساز در محیط های مرطوب و یا محیط خیلی خشک و یا خیلی گرم نگه داری نشده باشد.

گیتاری که در محیط مرطوب نگهداری شده ممکن است شکل بدنه اش به هم بریزد یا بخشی از چوب آن برآمده شده باشد. اگر ساز در محیط خیلی خشک و یا گرم نهداری شو نیز ممکن است دچا ترک و یا شکستگی شود. بهترین دما نگهداری ساز گیتار یک محیط با دمای معمولی نه زیاد و نه زیاد سرد است و جایی که در معرض رطوبت قرار نگیردس

نمونه ویدئو آثار صوتی وتصویری از گیتار

آگهی های مرتبط با گیتار

Guitar C40 n  کاملا سالم
1

Guitar C40 n کاملا سالم

قیمت : 3,500,000 تومان
1 روز قبل / تهران ، تهران

Guitar C40 n کاملا سالم کاملا سالم میباشد به علت تغییر ساز محتاج فروش شدم

گیتار C70
4
منقضی شد !

گیتار C70

قیمت : 7,000,000 تومان
3 هفته قبل / خراسان رضوی ، مشهد

گیتار یاماها c70

گیتار فراموس framus
5
منقضی شد !

گیتار فراموس framus

قیمت : 7,350,000 تومان
2 ماه قبل / تهران ، تجریش

گیتار کلاسیک فراموس ساز بسیار خوش صدا و سالم هستش بدون کوچک ترین ایراد

گیتار یاماهاc70
1
منقضی شد !

گیتار یاماهاc70

قیمت : 6,000,000 تومان
2 ماه قبل / تهران ، تهران

گیتار یاماهاc70در حد نو

گیتار آکوستیک
2
منقضی شد !

گیتار آکوستیک

قیمت : 6,500,000 تومان
3 ماه قبل / تهران ، تهران

گیتار آکوستیک Starry night ساخت اندونزی کاملا سالم و خوش صدا بدون خط و خش و خوردگی دسته آلن خور