کم سن ترین نوابغ موسیقی جهان

کم سن ترین نوابغ موسیقی جهان

در بین نوازندگان معروف جهان، بعضی از آن‌ها بسیار کم سن هستند. این افراد با وجود سن بسیار پایین، مهارت‌های موسیقی خیلی بالایی دارند. تضاد بین سن و مهارت‌ این افراد بسیار زیاد است و باعث شهرت جهانی آن‌ها شده است. در این مطلب سه تا از کم سن ترین نوازندگان جهان را معرفی می‌کنیم.

نیل نایار؛ نوازنده ۱۰۷ ساز مختلف!

نیل نایار جوان ترین نوازنده جهان است که سازهای متعددی را می‌نوازد. او در کالیفرنیا به دنیا آمد و در پنج سالگی آموزش موسیقی را شروع کرد. در ۱۴ سالگی به نقطه‌ای رسید که نوازنده ۱۰۷ ساز مختلف بود. او به غیر از سازهای کلاسیک و شناخته‌شده، انواع سازهای محلی عربستان، هند و چین را می‌نوازد. جالب است بدانید که این نابغه موسیقی، بیشتر کلاس‌های موسیقی‌اش را به طور آنلاین و از طریق اسکایپ گذارنده است؛ به همین دلیل توانسته است نزد استادان کشورهای مختلف آموزش ببیند.

نوابغ موسیقی جهان

نیل نایار در بسیاری از برنامه‌های استعداد یابی معروف مثل برنامه استیو هاروی و برنامه استعدادیابی آمریکا هم شرکت کرده است. شاید فکر کنید چنین فردی تمام زندگی‌اش را وقف موسیقی کرده است؛ اما سخت در اشتباه هستید! نیل نایار در زمینه‌های هنری مختلفی آموزش دیده است و در آن زمینه‌ها نیز یک استعداد درخشان محسوب می‌شود. او در زمینه نقاشی، هنرهای رزمی، بازیگری و رقص هم آموزش‌های حرفه‌ای دیده است.

براندون بیلی جانسون؛ جوان‌ترین تهیه‌ کننده موسیقی

بیلی جانسون یکی از کم سن ترین نوازندگان جهان است که رکورد گینس دارد. او در ۱۳ سالگی رکورد گینس «جوان‌ترین تهیه کننده موسیقی» را ثبت کرد. این موسیقی‌دان کوچک اهل تگزاس، در استودیوی خانگی خود یک آلبوم پاپ راک به نام «سفر من» منتشر کرد. این آلبوم هفت آهنگ مختلف داشت. بیلی جانسون در این آلبوم خودش گیتار، درام، کیبورد، باس و پرکاشن نواخت. تنظیم، تهیه‌کنندگی و ضبط این آلبوم نیز از صفر تا صد بر عهده خودش بود.

نوابغ موسیقی جهان

کورتیس التون؛ جزو جوان ترین نوازندگان جهان

کورتیس التون جوان ترین نوازنده ای است که گواهینامه موسیقی تربیتی کالج لندن را دریافت کرد. این مدرک که به آن LTCL هم گفته می‌شود، معادل مدرک سال آخر کارشناسی موسیقی محسوب می‌شود. کورتیس التون که یک پیانیست است، این مدرک را زمانی که تنها ۹ سال داشت دریافت کرد؛ همچنین شروع نوازندگی‌اش در سن ۳ سالگی بود.