خرید انواع ملودیکا

خرید انواع ملودیکا

آشنایی با ساز ملودیکا

ملودیکا از ساز های بادی با زبانه ی آزاد و دارای صفحه کلید موسیقی می باشد.این ساز شبیه هارمونیکا(ساز دهنی) میباشد.

نواختن آن با عمل دمیدن در دهنی یا دهانه و انتقال هوا به داخل آن توسط نوازنده و فشردن صفحه کلید صورت می گیرد.با فشار دادن یکی از کلید ها مسیر هوای کلید متناظر آن باز شده و هوای وارد شده باعث ارتعاش زبانه ی آزاد آن و در نتیجه تولید صدا و نت می شود.

از خصوصیت این ساز می توان به سبک و قابل حمل بودن آن اشاره کرد .همچنین حجم صدای تولید شده توسط آن بین دو تا سه اکتاو می باشد.

راهنمای خرید ساز ملودیکا

جنس بدنه ساز معمولا از پلاستیک است که می تواند به لحاظ کیفیت متفاوت باشد. معمولا بدنه بایستی از جنسی باشد که به راحتی خورده نشود و آسیب نبیند.

بهتر است که مواردی را انتخاب کنید که سیقلی باشد و به راحتی در تماس آسیب نبیند.

همچنین باید خود بدنه را به لحاظ سلامت ظاهری چک کنید تا ترک خوردگی یا شکستگی نداشته باشد.

متریال به کار رفته در ملودیکا

متریال به کار رفته در داخل ساز نیز به لحاظ تنوع فراوان است و از آلیاژ های آبکاری شده با طلا تا دیگر فلزات می تواند متنوع باشد.

هر چند آلیاژ های کار شده صدای مناسب تر و زیبا تری تولید می کنند اما آلیاژ های دیگر نیز با کیفیت و قیمت های مناسب تر موجود است . می توانید با تست صدا از میان آن ها نیز ساز مناسبی انتخاب نمایید.

صدای استاندارد

اصلی ترین مولفه در انتخاب ساز مناسب ، صدای آن است که باید سعی کنید این مورد را با دقت چک کنید. صدای ساز را البته استاد می تواند دقیق چک کند. اما خود شما نیز با بکار گرفتن تیونر می توانید صدای آن را دقیقا با این وسیله چک کنید.

تیونر وسیله ای است که با نواختن نت ها صدای آن را می تواند چک کند. تیونر را همچنین می توانید با نرم افزار هایی که موجود است روی گوشی خود داشته باشید و در صورت نیاز از آن استفاده نمایید.

نمونه ویدئو و آثار صوتی و تصویری از ملودیکا

آگهی های مرتبط با ساز ملودیکا

ملودیکا yamaha P32_d
2
منقضی شد !

ملودیکا yamaha P32_d

قیمت : 1,500,000 تومان
8 ماه قبل / اصفهان ، نجف آباد

با سلام ملودیکا یاماها اصل مدل p32_d بدون هیچ گونه خط و خش سالم سالم امکان نوازندگی در دستگاه های ایرانی هم وجود داره ارسال […]

ملودیکا 2 اکتاو یاماها
1
منقضی شد !

ملودیکا 2 اکتاو یاماها

قیمت : 1,300,000 تومان
2 سال قبل / خراسان رضوی ، مشهد

ملودیکا 2 اکتاو یاماها        خرید ملودیکا کیفیت عالی و خوب