آشنایی با سخت ترین سازهای موسیقی از لحاظ یادگیری

آشنایی با سخت ترین سازهای موسیقی از لحاظ یادگیری

امروزه با وجود تنوع بسیاری که در سازهای موسیقی وجود دارد؛ انتخاب ساز مورد علاقه و یادگیری آن امری سخت شده است. با وجود انواع سازهایی مانند پیانو، ویولن، گیتار، فلوت، آکاردئون، چنگ و … که در فروشگاه موسیقی عرضه می شود؛ انتخاب ساز و لوازم موسیقی کار مشکلی است. آنچه که بدیهی است اثر همه ی سازهای موسیقی موجب ارتقای روح انسان می شود؛ اما سوالی در این مورد پیش می‌آید. سخت ترین آلات موسیقی جهان کدامند؟
ویکتور هوگو در مورد ماهیت موسیقی می گوید: «موسیقی آن چیزی را بیان می کند که با کلمات نمی توان بیان کرد.» موسیقی از روح جهان است. ذهن را آرام کرده و به همه چیز زندگی و انرژی می بخشد. هر موسیقی در حال ظهور؛ پیوند آگاهی به ناخودآگاه؛ این قدرت را دارد که روح های خفته را بیدار کند. وقتی خداوند طبیعت انسان را آفرید، به او موهبتی معنوی نیز بخشید. این هدیه، ساز است. شاید به همین دلیل است که نوازندگانی که می توانند یک ساز موسیقی را بنوازند، برای بسیاری از ما جالب تر از افراد دیگر به نظر رسیده اند. آنها به خودی خود صداهایی را می شنوند که ما نمی توانیم بشنویم. هر شکل هنری به خودی خود خاص و منحصر به فرد است. هنر باید وجود داشته باشد تا روح جهان هرگز محو نشود.

سخت ترین سازهای موسیقی

آلات موسیقی آنقدر عالی هستند که صدایی که همه آنها تولید می کنند قدرت آرامش بخشیدن و بردن ما را به دنیاهای مختلف دارد. حالا بیایید به لیست سخت ترین ابزار موسیقی برای نواختن که اغلب در فروشگاه موسیقی به چشم می خورند؛ بپردازیم. ساز و لوازم موسیقی که هر یک به نوبه ی خود ذهن و جسم ما را با پیوندی ناگسستنی به هم متصل می کند.

1. آکاردئون

آکاردئون یک ساز موسیقی کیبوردی با زبانه های فلزی و یک دم بزرگ است که از گذشته تا به امروز در ژانرهای مختلف موسیقی مورد استفاده قرار گرفته است. تماس جریان هوای خارج شده با باز شدن قسمت دم با زبانه های فلزی باعث ایجاد لرزش می شود. در نتیجه این ارتعاش، صدا تولید می گردد. از آنجایی که آکاردئون یک ساز موزیک با دم و کیبورد بوده که نواختن آن فوق العاده سخت است، لازم است برای نواختن آن هماهنگ عمل کرد. توصیه می شود که این ساز و لوازم موسیقی را فقط از فروشگاه موسیقی معتبر خریداری کنید.

2. چنگ

چنگ یکی از ابتدایی ترین و قدیمی ترین سازهای زهی موسیقی کلاسیک غربی است. چنگ فعال ترین ساز موسیقی در اساطیر یونان و روم است. چنگ از رشته هایی تشکیل شده که به یک تخته نئوپان 3 گوشه متصل شده اند. خدای آپولو خدایی است که دوست دارد از تیر و کمان استفاده کند. می گویند او مخترع چنگ است. مشخص شد که آپولون صدایی را که هر بار که کمان او بدون پرتاب تیر کشیده می شود، بر اساس میزان کشش بیرون می آید، دوست دارد. شایعات حاکی از آن است که آپولو که صداهای هماهنگ تیرها و کمان ها را در سرش می نوازد، خسته می شود و در فضای سبزی که روی آن دراز کشیده، لاک خالی لاک پشتی را پیدا می کند. آن را به دو نیم می کند و رشته هایی را که از فنرها درآورده روی آن می گذارد. بدین ترتیب او چنگ را اختراع کرد. چنگ کمتر در فروشگاه موسیقی یافت می شود؛ مگر اینکه شما آن را سفارش دهید.

3. پیانو

پیانو به لطف مکانیزم خاص خود، هنگامی که چکش های متصل به کلیدها به سیم ها برخورد می کند، صدا تولید می کند. از این رو در رده آلات موسیقی کلیدی و کوبه ای قرار می گیرد. 36 کلید سیاه و 52 کلید سفید روی پیانو وجود دارد. نواختن پیانو کار آسانی نیست و نیاز به اراده و پشتکار دارد. مانند هر آلات موسیقی دیگری، نواختن پیانو فواید بی‌شماری را به زندگی می‌افزاید و بیشتر فواید آن از نظر علمی ثابت شده است. نواختن پیانو دو لوب مغز را به طور همزمان فعال می کند که به طور مستقیم به رشد هوش کمک می کند. در نتیجه آزمایش علمی کاربردی، ثابت شده است که آلات موسیقی با استفاده افقی (دست چپ و راست) و عمودی (پا) باعث تقویت حافظه می شود. پیانو هماهنگی فیزیکی را افزایش داده و تسلط بر بدن را بیشتر می کند. پیانو به عنوان مادر سازها در فروشگاه موسیقی به وفور یافت می شود و تهیه ی آن کار سختی نیست.

4. ویولن

ویولن یک ساز موسیقی بدون فرت است. از آنجایی که مشخص نیست کدام نت کجاست، سازی است که نمی توان آن را به تنهایی یاد گرفت. بنابراین یادگیری نواختن آن دشوار است. ویولن با اینکه درد شدیدی را در شانه و چانه نوازنده اش ایجاد می کند، اما با صدایش مردم را به سرزمین‌های دیگر می‌برد. از آنجایی که فواصل آن زیاد است، می تواند انواع احساسات مانند شادی و غم را منتقل کند. گفته می شود که تن آن نزدیک ترین ساز موسیقی به صدای انسان است. برای خرید ویولن از فروشگاه موسیقی حتما از یک استاد موسیقی کمک بگیرید.

5. کر (هورن)

هورن یک ساز موسیقی بادی است که از لوله مسی مارپیچ مانند صدف حلزون ساخته می شود. نام “corno” به زبان ایتالیایی به معنای “شاخ” است. در روم، مصر باستان و بین النهرین، از اولین نمونه های ساخته شده از آن برای راهنمایی و علامت دادن به شکارچیان استفاده می شد. طول لوله شیپور مدرن 4.5 متر است. دارای یک دهانه مخروطی شکل در نوک آن است. مانند فلوت یا کلارینت سوراخ صدا یا زبان ضربه ای ندارد. هنگامی که دمیده می شود، صدا از لرزش ستون هوای داخل لوله به دست می آید. علاوه بر این، صداهای تولید شده با توجه به موقعیت لب ها متفاوت است. به عنوان مثال، اگر لب ها شل رها شوند، صداهای بم تولید می گردد، اگر آنها را محکم نگه دارید، صداهای تریبل تولید می شود. تغییرات میلیمتری در وضعیت لب نیز باعث تغییر صدا می شود. بنابراین نواختن هورن یک ساز موسیقی بسیار دشوار و خسته کننده است. این ساز فوق العاده تخصصی است و در صورت نیاز باید آن را از معتبرترین فروشگاه موسیقی خریداری کنید.

6. گیتار

گیتار محبوب ترین آلات موسیقی زمان ماست. جویندگان سرگرمی از ساز گیتار به دلیل در دسترس بودن، تکنیک های نوازندگی و رواج عمومی آن استفاده می کنند. در هر فروشگاه موسیقی می توانید این ساز و لوازم موسیقی دیگر را بیابید. همیشه وقتی صحبت آموزش موسیقی به میان می آید؛ گیتار یکی از محبوب ترین سازهاست. گیتارهایی که دارای بدنه خمیده و بدنه ای با سیم هایی هستند که از آن عبور می کنند و به ناحیه وتر ختم می شوند؛ کنار بدن را با یک بند انگشت تشکیل می دهند که می توانید به راحتی بازوی خود را روی آن قرار دهید. اگر به کارکرد تارهای این ساز برسیم که به ترتیب 6 سیم روی آن وجود دارد; نت ها mi، la، re، sol، si و mi هستند. هنگام تنظیم آکورد باید طبق این نت ها این کار را انجام دهید. تقریباً در هر هنرکده ای، آموزش گیتار برگزار می شود. ساده ترین آکوردهای گیتار برای یادگیری آکوردهای ای مینور، آ مینور، جی، دی و سی هستند.

7. داربوکا (تمپو)

داربوکا یا همان تمپو رویه ای نقره ای قرار دارد. از مخلوط شیشه و پلاستیک تولید می شوند. دلیل سوراخ بزرگ پشت آن این است که وقتی به این سطح شیشه ای پلاستیکی برخورد می کنید، صدا با با توجه به ضربه انگشتان و موقعیت دستان شما می تواند متفاوت باشد. حتی زمانی که کمی نواختن و جادوی آن ها را یاد می گیرید؛ می توانید صداهای داربوکا خود را مطابق میل خود شکل دهید. سازي است كه نياز به دانش ريتم دارد. خرید آن تقریبا از هر فروشگاه موسیقی امکان پذیر است.

8. ملودیکا

در میان آلات موسیقی، سازی وجود دارد که می تواند شما را در دو راهی قرار دهد؛ ملودیکا. یک ساز موسیقی که ممکن است در تصمیم گیری برای کلیددار بودن یا بادی بودن آن مشکل داشته باشید، معمولاً با 25 یا 32 کلید فروخته می شود که با فشار دادن کلیدهای پیانو روی آن پس از دمیدن هوا به کمک یک شلنگ می توان از آنها استفاده کرد. هر فروشگاه موسیقی این ساز را ندارد.

9. کلارینت

ما در مورد ساز کلارینت صحبت خواهیم کرد که برای آهنگ های غمگین و نیز خنده دار ضروری است. بارزترین چیزی که می توانیم برای این ساز بگوییم که در بین سازهای بادی محبوبیت زیادی دارد و عموما به دلیل استفاده از آن در تولید آهنگ های غمگین سبک آرابسک شناخته می شود. درست مثل فلوت می توانید این ساز را با بستن سوراخ های روی آن و یا با ترکیب انگشتان با توجه به نت هایی که می خواهید نوازید. بعد از یادگیری این ساز مثل بخشی از وجود شما می شود؛ به طوری که نمی خواهید از آن دست بکشید. کلارینت را از فروشگاه موسیقی ما تهیه کنید.

10. قانون

اگرچه ادعا می شود که در اوایل قرن چهاردهم توسط محقق معروف ایرانی « فارابی » کشف شده؛ اما مشخص است که در بسیاری از منابع مصری و سومری از آلات مشابه قانون استفاده شده است. این ساز از 64 سیم تشکیل شده که هر کدام دارای سه گروه سیم هستند. آن را به کمک چوب های آهنی که در انگشتان سبابه هر دو دست می نوازند. صدای قانون از نظر صوتی آرامش بخش است و در زمان های قدیم از ان در درمان بیماری های مختلف استفاده می کردند. به طور کلی، سازی است که می توانید با پای ضربدری بنشینید و سپس آن را روی پا نگه دارید. قانون و آلات موسیقی دیگر را می توانید به صورت آنلاین از فروشگاه موسیقی ما خریداری کنید.

11. کنترباس

این ساز مانند یک ویولن سل غول پیکر است و به همین ترتیب با سیم های کمان نواخته می شود. کنترباس را می توان به صورت ایستاده یا نشسته نواخت و برای کودکان 11 سال به بالا مناسب است. همچنین در اندازه های مختلف از جمله اندازه کامل و کوچک تر موجود است. کنترباس به اندازه سایر سازهای زهی محبوب نیست، اما در اکثر گروه های سبک، به ویژه گروه های جاز ضروری است.

12. درام

واژه درام که از زبان فرانسوی گرفته شده نامی است که در بین سازهای کوبه ای به این ساز داده شده است. برای اینکه بتوانید این ساز را بنوازید داشتن ویژگی هایی مانند گوش موزیکال، تعادل، تمرینات منظم و سرعت کار شما را آسان می کند. تمرکز بر تکنیک های دست و پا باید به طور منظم بین دست و پا ترکیب شود. طبل ها عموماً از 5 طبل و دو سنج تشکیل شده اند. به چوب هایی که برای نواختن طبل استفاده می شود، چوب درام یا طبل می گویند. برای خرید درام با فروشگاه موسیقی ما مشورت کنید.

13. عود

سازهای موسیقی مانند عود از سازهای زهی با صدایی فوق العاده هستند. به طور کلی یکی از آلات موسیقی سنتی است. از نظر فرم دارای بدنه ای بزرگ، انتهایی کوتاه و خمیده است. با مضراب و تار نواخته می شود. شش جفت رشته دارد. سه جفت از نخ ماهیگیری و سه جفت دیگر از فولاد ساخته شده اند. به طور معمول عود در فروشگاه موسیقی سنتی عرضه می گردد.

14. ویولن سل

ویولن سل عضوی از خانواده سازهای زهی است. اگرچه ویولن سل از نظر شکل شبیه به ویولن است، اما ویولن سل جثه بزرگتری داشته و صدای کامل تری دارد. موضع گیری ویولن سل از نظر زیبایی شناختی به ویژه در استفاده خانم ها توانسته است توجه ها را به خود جلب کند. چند سیم در ویولن سل وجود دارد ؟ ویولن سل یک ساز موسیقی چهار سیم با صدای بم بوده و دارای دو سوراخ صدا است. هنگام نواختن ویولن سل، می توانید از تمام انگشتان به جز شست خود استفاده کنید. این کار می تواند در ابتدا طاقت فرسا باشد، اما با گذشت زمان می توانید به آن عادت کنید.
آلات موسیقی فوق را می توانید با خیالی آسوده از فروشگاه موسیقی ما تهیه نمایید. در سایت ما انواع ساز و لوازم موسیقی سنتی و کلاسیک با نهایت کیفیت در اختیار علاقمندان به هنر والای موسیقی قرار دارد.

امروزه با وجود تنوع بسیاری که در سازهای موسیقی وجود دارد؛ انتخاب ساز مورد علاقه و یادگیری آن امری سخت شده است. با وجود انواع سازهایی مانند پیانو، ویولن، گیتار، فلوت، آکاردئون، چنگ و … که در فروشگاه موسیقی عرضه می شود؛ انتخاب ساز و لوازم موسیقی کار مشکلی است. آنچه که بدیهی است اثر همه ی سازهای موسیقی موجب ارتقای روح انسان می شود؛ اما سوالی در این مورد پیش می‌آید. سخت ترین آلات موسیقی جهان کدامند؟
ویکتور هوگو در مورد ماهیت موسیقی می گوید: «موسیقی آن چیزی را بیان می کند که با کلمات نمی توان بیان کرد.» موسیقی از روح جهان است. ذهن را آرام کرده و به همه چیز زندگی و انرژی می بخشد. هر موسیقی در حال ظهور؛ پیوند آگاهی به ناخودآگاه؛ این قدرت را دارد که روح های خفته را بیدار کند. وقتی خداوند طبیعت انسان را آفرید، به او موهبتی معنوی نیز بخشید. این هدیه، ساز است. شاید به همین دلیل است که نوازندگانی که می توانند یک ساز موسیقی را بنوازند، برای بسیاری از ما جالب تر از افراد دیگر به نظر رسیده اند. آنها به خودی خود صداهایی را می شنوند که ما نمی توانیم بشنویم. هر شکل هنری به خودی خود خاص و منحصر به فرد است. هنر باید وجود داشته باشد تا روح جهان هرگز محو نشود.

سخت ترین سازهای موسیقی

آلات موسیقی آنقدر عالی هستند که صدایی که همه آنها تولید می کنند قدرت آرامش بخشیدن و بردن ما را به دنیاهای مختلف دارد. حالا بیایید به لیست سخت ترین ابزار موسیقی برای نواختن که اغلب در فروشگاه موسیقی به چشم می خورند؛ بپردازیم. ساز و لوازم موسیقی که هر یک به نوبه ی خود ذهن و جسم ما را با پیوندی ناگسستنی به هم متصل می کند.

سخت ترین ساز برای یادگیری نوازندگی

سخت ترین ساز برای یادگیری نوازندگی

1. آکاردئون

آکاردئون یک ساز موسیقی کیبوردی با زبانه های فلزی و یک دم بزرگ است که از گذشته تا به امروز در ژانرهای مختلف موسیقی مورد استفاده قرار گرفته است. تماس جریان هوای خارج شده با باز شدن قسمت دم با زبانه های فلزی باعث ایجاد لرزش می شود. در نتیجه این ارتعاش، صدا تولید می گردد. از آنجایی که آکاردئون یک ساز موزیک با دم و کیبورد بوده که نواختن آن فوق العاده سخت است، لازم است برای نواختن آن هماهنگ عمل کرد. توصیه می شود که این ساز و لوازم موسیقی را فقط از فروشگاه موسیقی معتبر خریداری کنید.

2. چنگ

چنگ یکی از ابتدایی ترین و قدیمی ترین سازهای زهی موسیقی کلاسیک غربی است. چنگ فعال ترین ساز موسیقی در اساطیر یونان و روم است. چنگ از رشته هایی تشکیل شده که به یک تخته نئوپان 3 گوشه متصل شده اند. خدای آپولو خدایی است که دوست دارد از تیر و کمان استفاده کند. می گویند او مخترع چنگ است. مشخص شد که آپولون صدایی را که هر بار که کمان او بدون پرتاب تیر کشیده می شود، بر اساس میزان کشش بیرون می آید، دوست دارد. شایعات حاکی از آن است که آپولو که صداهای هماهنگ تیرها و کمان ها را در سرش می نوازد، خسته می شود و در فضای سبزی که روی آن دراز کشیده، لاک خالی لاک پشتی را پیدا می کند. آن را به دو نیم می کند و رشته هایی را که از فنرها درآورده روی آن می گذارد. بدین ترتیب او چنگ را اختراع کرد. چنگ کمتر در فروشگاه موسیقی یافت می شود؛ مگر اینکه شما آن را سفارش دهید و برای خرید ساز و آلات موسیقی اقدام نمایید.

3. پیانو

پیانو به لطف مکانیزم خاص خود، هنگامی که چکش های متصل به کلیدها به سیم ها برخورد می کند، صدا تولید می کند. از این رو در رده آلات موسیقی کلیدی و کوبه ای قرار می گیرد. 36 کلید سیاه و 52 کلید سفید روی پیانو وجود دارد. نواختن پیانو کار آسانی نیست و نیاز به اراده و پشتکار دارد. مانند هر آلات موسیقی دیگری، نواختن پیانو فواید بی‌شماری را به زندگی می‌افزاید و بیشتر فواید آن از نظر علمی ثابت شده است. نواختن پیانو دو لوب مغز را به طور همزمان فعال می کند که به طور مستقیم به رشد هوش کمک می کند. در نتیجه آزمایش علمی کاربردی، ثابت شده است که آلات موسیقی با استفاده افقی (دست چپ و راست) و عمودی (پا) باعث تقویت حافظه می شود. پیانو هماهنگی فیزیکی را افزایش داده و تسلط بر بدن را بیشتر می کند. پیانو به عنوان مادر سازها در فروشگاه موسیقی به وفور یافت می شود و تهیه ی آن کار سختی نیست. 

4. ویولن

ویولن یک ساز موسیقی بدون فرت است. از آنجایی که مشخص نیست کدام نت کجاست، سازی است که نمی توان آن را به تنهایی یاد گرفت. بنابراین یادگیری نواختن آن دشوار است. ویولن با اینکه درد شدیدی را در شانه و چانه نوازنده اش ایجاد می کند، اما با صدایش مردم را به سرزمین‌های دیگر می‌برد. از آنجایی که فواصل آن زیاد است، می تواند انواع احساسات مانند شادی و غم را منتقل کند. گفته می شود که تن آن نزدیک ترین ساز موسیقی به صدای انسان است. برای خرید ویولن از فروشگاه موسیقی حتما از یک استاد موسیقی کمک بگیرید.

5. کر (هورن)

هورن یک ساز موسیقی بادی است که از لوله مسی مارپیچ مانند صدف حلزون ساخته می شود. نام “corno” به زبان ایتالیایی به معنای “شاخ” است. در روم، مصر باستان و بین النهرین، از اولین نمونه های ساخته شده از آن برای راهنمایی و علامت دادن به شکارچیان استفاده می شد. طول لوله شیپور مدرن 4.5 متر است. دارای یک دهانه مخروطی شکل در نوک آن است. مانند فلوت یا کلارینت سوراخ صدا یا زبان ضربه ای ندارد. هنگامی که دمیده می شود، صدا از لرزش ستون هوای داخل لوله به دست می آید. علاوه بر این، صداهای تولید شده با توجه به موقعیت لب ها متفاوت است. به عنوان مثال، اگر لب ها شل رها شوند، صداهای بم تولید می گردد، اگر آنها را محکم نگه دارید، صداهای تریبل تولید می شود. تغییرات میلیمتری در وضعیت لب نیز باعث تغییر صدا می شود. بنابراین نواختن هورن یک ساز موسیقی بسیار دشوار و خسته کننده است. این ساز فوق العاده تخصصی است و در صورت نیاز باید آن را از معتبرترین فروشگاه موسیقی خریداری کنید.

6. گیتار

گیتار محبوب ترین آلات موسیقی زمان ماست. جویندگان سرگرمی از ساز گیتار به دلیل در دسترس بودن، تکنیک های نوازندگی و رواج عمومی آن استفاده می کنند. در هر فروشگاه موسیقی می توانید این ساز و لوازم موسیقی دیگر را بیابید. همیشه وقتی صحبت آموزش موسیقی به میان می آید؛ گیتار یکی از محبوب ترین سازهاست. گیتارهایی که دارای بدنه خمیده و بدنه ای با سیم هایی هستند که از آن عبور می کنند و به ناحیه وتر ختم می شوند؛ کنار بدن را با یک بند انگشت تشکیل می دهند که می توانید به راحتی بازوی خود را روی آن قرار دهید. اگر به کارکرد تارهای این ساز برسیم که به ترتیب 6 سیم روی آن وجود دارد; نت ها mi، la، re، sol، si و mi هستند. هنگام تنظیم آکورد باید طبق این نت ها این کار را انجام دهید. تقریباً در هر هنرکده ای، آموزش گیتار برگزار می شود. ساده ترین آکوردهای گیتار برای یادگیری آکوردهای ای مینور، آ مینور، جی، دی و سی هستند.

7. داربوکا (تمپو)

داربوکا یا همان تمپو رویه ای نقره ای قرار دارد. از مخلوط شیشه و پلاستیک تولید می شوند. دلیل سوراخ بزرگ پشت آن این است که وقتی به این سطح شیشه ای پلاستیکی برخورد می کنید، صدا با با توجه به ضربه انگشتان و موقعیت دستان شما می تواند متفاوت باشد. حتی زمانی که کمی نواختن و جادوی آن ها را یاد می گیرید؛ می توانید صداهای داربوکا خود را مطابق میل خود شکل دهید. سازي است كه نياز به دانش ريتم دارد. خرید آن تقریبا از هر فروشگاه موسیقی امکان پذیر است.

نواختن و یادگیری ساز های سخت

نواختن و یادگیری ساز های سخت

8. ملودیکا

در میان آلات موسیقی، سازی وجود دارد که می تواند شما را در دو راهی قرار دهد؛ ملودیکا. یک ساز موسیقی که ممکن است در تصمیم گیری برای کلیددار بودن یا بادی بودن آن مشکل داشته باشید، معمولاً با 25 یا 32 کلید فروخته می شود که با فشار دادن کلیدهای پیانو روی آن پس از دمیدن هوا به کمک یک شلنگ می توان از آنها استفاده کرد. هر فروشگاه موسیقی این ساز را ندارد.

9. کلارینت

ما در مورد ساز کلارینت صحبت خواهیم کرد که برای آهنگ های غمگین و نیز خنده دار ضروری است. بارزترین چیزی که می توانیم برای این ساز بگوییم که در بین سازهای بادی محبوبیت زیادی دارد و عموما به دلیل استفاده از آن در تولید آهنگ های غمگین سبک آرابسک شناخته می شود. درست مثل فلوت می توانید این ساز را با بستن سوراخ های روی آن و یا با ترکیب انگشتان با توجه به نت هایی که می خواهید نوازید. بعد از یادگیری این ساز مثل بخشی از وجود شما می شود؛ به طوری که نمی خواهید از آن دست بکشید. کلارینت را از فروشگاه موسیقی ما تهیه کنید.

10. قانون

اگرچه ادعا می شود که در اوایل قرن چهاردهم توسط محقق معروف ایرانی « فارابی » کشف شده؛ اما مشخص است که در بسیاری از منابع مصری و سومری از آلات مشابه قانون استفاده شده است. این ساز از 64 سیم تشکیل شده که هر کدام دارای سه گروه سیم هستند. آن را به کمک چوب های آهنی که در انگشتان سبابه هر دو دست می نوازند. صدای قانون از نظر صوتی آرامش بخش است و در زمان های قدیم از ان در درمان بیماری های مختلف استفاده می کردند. به طور کلی، سازی است که می توانید با پای ضربدری بنشینید و سپس آن را روی پا نگه دارید. قانون، انواع ساز های کوبه ای و آلات موسیقی دیگر را می توانید به صورت آنلاین از فروشگاه موسیقی ما خریداری کنید.

11. کنترباس

این ساز مانند یک ویولن سل غول پیکر است و به همین ترتیب با سیم های کمان نواخته می شود. کنترباس را می توان به صورت ایستاده یا نشسته نواخت و برای کودکان 11 سال به بالا مناسب است. همچنین در اندازه های مختلف از جمله اندازه کامل و کوچک تر موجود است. کنترباس به اندازه سایر سازهای زهی محبوب نیست، اما در اکثر گروه های سبک، به ویژه گروه های جاز ضروری است.

12. درام

واژه درام که از زبان فرانسوی گرفته شده نامی است که در بین سازهای کوبه ای به این ساز داده شده است. برای اینکه بتوانید این ساز را بنوازید داشتن ویژگی هایی مانند گوش موزیکال، تعادل، تمرینات منظم و سرعت کار شما را آسان می کند. تمرکز بر تکنیک های دست و پا باید به طور منظم بین دست و پا ترکیب شود. طبل ها عموماً از 5 طبل و دو سنج تشکیل شده اند. به چوب هایی که برای نواختن طبل استفاده می شود، چوب درام یا طبل می گویند. برای خرید درام با فروشگاه موسیقی ما مشورت کنید.

13. عود

سازهای موسیقی مانند عود از سازهای زهی با صدایی فوق العاده هستند. به طور کلی یکی از آلات موسیقی سنتی است. از نظر فرم دارای بدنه ای بزرگ، انتهایی کوتاه و خمیده است. با مضراب و تار نواخته می شود. شش جفت رشته دارد. سه جفت از نخ ماهیگیری و سه جفت دیگر از فولاد ساخته شده اند. به طور معمول عود در فروشگاه موسیقی سنتی عرضه می گردد.

14. ویولن سل

ویولن سل عضوی از خانواده سازهای زهی است. اگرچه ویولن سل از نظر شکل شبیه به ویولن است، اما ویولن سل جثه بزرگتری داشته و صدای کامل تری دارد. موضع گیری ویولن سل از نظر زیبایی شناختی به ویژه در استفاده خانم ها توانسته است توجه ها را به خود جلب کند. چند سیم در ویولن سل وجود دارد ؟ ویولن سل یک ساز موسیقی چهار سیم با صدای بم بوده و دارای دو سوراخ صدا است. هنگام نواختن ویولن سل، می توانید از تمام انگشتان به جز شست خود استفاده کنید. این کار می تواند در ابتدا طاقت فرسا باشد، اما با گذشت زمان می توانید به آن عادت کنید.
آلات موسیقی فوق را می توانید با خیالی آسوده از فروشگاه موسیقی ما تهیه نمایید. در سایت ما انواع ساز و لوازم موسیقی سنتی و کلاسیک با نهایت کیفیت در اختیار علاقمندان به هنر والای موسیقی قرار دارد.

انتخاب ساز موسیقی؛ کدام ساز را برای نواختن انتخاب کنیم؟

انتخاب ساز موسیقی؛ کدام ساز را برای نواختن انتخاب کنیم؟