راهنمای خرید ساز قانون

راهنمای خرید ساز قانون

آشنایی با ساز قانون

ساز قانون شامل جعبه ای چوبی به شکل ذوزنقه است تعداد زیادی سیم نایلونی و فلزی به دو سوی جعبه وصل میشوند و در مسیر خود از روی خرک چوبی که بر قطعه کوچکی از پوست حیوان تکیه دارد، عبور می کنند. وسیلهٔ نواختن این ساز ، مضرابی است که توسط انگشتانه به انگشت سبابه می کنند. هر لرزش سیم به خرک منتقل میشود و در نتیجه پوست به لرزه در می آید.بر روی صفحه ساز، سوراخ های بزرگی به نام گل وجود دارد که در کیفیت صدای ساز نقش زیادی دارند .

تفاوت ساز قانون و سنتور

ساز قانون بر عکس سنتور انعکاس صدا ندارد و از این جهت دارای امتیاز بزرگی است. صدای ساز قانون هم به تنهایی وهم در ارکستر بسیار مناسب و شنیدنی است.

از نوازندگان صاحب نام این ساز باید از دو نوازنده شیرازی به نام های رحیم قانونی و جلال قانونی یاد کرد. مرحوم مهدی مفتاح هم از دیگر نوازندگان مشهور ساز قانون می باشد.

اجزای ساز قانون

کلاف ساز، ضلع کوچک (پیشانی)، پوست، پرده گردان ها، پایه خرک، گوشی ها، مضراب (زخمه)، سیم، شبکه های صوتی، کلید کوک، حلقه ی مضراب، ضلع بزرگ، شیطانک، جعبه سیم گیر، صفحه استقرار گوشی ها، صفحه رو، خرک، قاب پوست از اجزاء ساز قانون هستند.

راهنمای خرید ساز قانون

_شناختن برند های خوب :خرید ساز  از برندهای معتبر این مزیت را دارد که به افراد مبتدی کمک می‌کند بدون شناخت زیادی بتوانند ساز مناسبی تهیه کنند.

_توجه به مدل ساز :هنرجویان مبتدی بهتر است در ابتدای آموزش از سازهای تک مهر که قیمت مناسب تری دارند استفاده کنند و هنرجویان با تجربه تر می‌توانند از مدل های دو مهر و سه مهر بهره ببرند.

_سلامت ظاهری تمام اجزا:اجزای ساز مثل جعبه ذوزنه، گوشی ها، مضراب و سیم هارا بررسی کنید همچنین سطح بالایی ساز از یک صفحه چوبی ساخته شده است و باید هنگام خرید ساز این صفحه را به خوبی مورد بررسی قرار دهید واز سلامت آن مطمئن شوید

_صدای ساز: صدای سازی که خریداری می‌کند باید صاف و یکدست و دلنشین باشد.

نمونه ویدئو و آثار صوتی و تصویری و دانلود صدای قانون

 

آگهی های مرتبط با ساز قانون

قانون سه مهر منطقی
3
منقضی شد !

قانون سه مهر منطقی

قیمت : 9,500,000 تومان
6 ماه قبل / تهران ، تهران

قانون سه مهر منطقی همراه با کیف و مضراب